2018/06/16

Travesía Valle de Ezcaray XXIII. edizioa Javi Valgañón memoriala

Errioxako zeharkaldi ospetsu honek,
Ezcaray inguruko mendiak ezagutzeko parada eskaintzen du.

Travesía Valle de Ezcaray 
Memorial Javi Valgañón
-Fitxa teknikoa:
-Luzera: 33 km ( nagusiena ) / 14 km ( gaztetxoena )
-Desnibel +: 1850 m ( nagusiena )/ 840 m ( gaztetxoena )
-Ibilbidea: Ezcaray, Santa Bárbara, 
Toro Cuervo ( 1910 m ), Corcusa ( 1503 m ),
Zorraquin, Ezcaray.
-Aantolatzaileak: Amigos de Ezcaray.

 Ezcarayko mendi martxaren perfila

Ezcarayko mendi martxaren mapa


 Ezcaray herriko enparantza nagusia ( La Rioja ).

 Mendizaleak martxan hasteko zain ( 8:00 a.m. )

 Santa Bárbara baseliza









 Toro Cuervo gertu




San Lorenzo ( 2262 m ) mendia bailararen beste aldean.



 Toro Cuervo ( 1910 m )

 Valgañon




 Zorraquin

 San Esteban eliza erromanikoa ( XII. mendekoa ).

San Esteban elizako kanpaiak.

 Ezcaray gertu.


 Azken metroak belarditik zehar.

 Helmuga, Ezcarayko enparantza nagusian kokaturik.

 Antolatzaileek lan handia egiten dute.

 Bolondresak diplomak banatzen

 Herri bazkari jendetsua

 Mendizale guztientzat kamiseta bana
eta ardo botila bat banatzen da,
Errioxan egonda ona egongo da.

Bazkariko menua:
Patatak errioxar erara, gindillak, ogia eta ardoa.
On egin!




2018/06/10

X. Galdaramiño igoera: Alazne Irureta eta Ibai Makazaga txapeldun!



ATZEGI taldea Urki auzoko irteeran


Bolg-ATZEGI taldearen mendi martxak ( 2 ibilbide )


GALADARMIÑO IGOERA 2018 -
SAILKAPENA / CLASIFICACIÓN (helmuga / meta):

01- 1:27:45 MAKAZAGA ARISTI, IBAI ( ORIO )
02- 1:27:50 BERRIZBEITIA, PEIO
03- 1:30:05 GARITAGOITIA, ANDER (Mallabia)
04- 1:30:21 OLAIZOLA IZAGUIRRE, JULEN ( ERMUA )
05- 1:35:00 TROCAOLA IBARLUCEA, IÑIGO ( EIBAR )
06- 1:35:02 PINILLLA, DANI
07- 1:35:04 AGARRE, SERGIO
08- 1:35:10 ETXEBARRIA , OXEL ( ARRASATE )
09- 1:36:09 FERNANDEZ, IGOR ( EIBAR )
10- 1:36:12 OLIVEIRA CID, JUAN CARLOS (EIBAR)
11- 1:37:58 HERRAN, IKER ( ELGETA )
12- 1:38:41 ASTIGARRAGA SALAS, JON ( EIBAR )
13- 1:38:52 IRIONDO, ENEKO ( LOS CORRALES )
14- 1:41:49 UNANUE, IÑIGO ( EIBAR )
15- 1:43:42 GURUCETA RANERO, FRAN ( EIBAR )
16- 1:43:42 GURUCETA RANERO, ENRIQUE ( EIBAR )
17- 1:46:22 GONZALEZ, JUAN CARLOS ( GASTEIZ )
18- 1:46:22 GISASOLA, IÑIGO ( EIBAR )
19- 1:48:20 ECHEBARRIA, MIKEL ( ARRASATE )
20- 1:49:53 FERNÁNDEZ, JULIAN ( SORALUZE )
21- 1:49:54 IRURETA, ALAZNE ( AIZARNAZABAL )
22- 1:49:59 COBOS PERALTO, FERNANDO ( BERGARA )
23- 1:50:12 TORRIENTES SANCHEZ, IKER ( ABADIÑO )
24- 1:50:16 LUIS CAMPAÑA, RAÚL ( SORALUZE )
25- 1:51:13 OIARZABAL ZAMAKOLA, AITOR ( EIBAR )
26- 1:51:57 HIDALGO, DAVID
27- 1:52:55 TOTORIKA OLAIOLA,MIKEL ( ERMUA )
28- 1:54:11 GASCON, IBAI
29- 1:54:49 SORALUCE ALSUA, GORKA ( EIBAR )
30- 1:55:22 AZKUE IRURETAGOIENA, LIDE ( ZARAUTZ )
31- 1:56:27 AZPIAZU TELLERIA, RIKARDO ( EIBAR )
32- 1:58:02 OSA ANDIA, PATXI ( SORALUZE )
33- 2:00:34 MALAGA CARRIL, ADOLFO ( EIBAR )
34- 2:00:34 LARRAÑAGA IRAZOLA, IBON ( EIBAR )
35- 2:00:59 SANCHEZ, ENEKO
36- 2:01:15 ESTALAYO BARRIUSO, ISIDORO ( ERMUA )
37- 2:05:05 NOYA , BERONIKA ( MARKINA)
38- 2:06:00 CIALCETA ALBERDI, ENRIQUE ( EIBAR )
39- 2:07:02 IGARZA IBARZABAL, OSKAR ( EIBAR )
40- 2:12:30 CARMONA, ANDER ( DURANGO )
41- 2:12:30 CARMONA EGUIDAZU, ARKAITZ (Mallabia)
42- 2:22:01 BILBAO, GAIZKA ( EIBAR )
43- 2:22:01 LEJARDI, JON MIKEL ( EIBAR )
44- 2:26:03 FERRO PEREZ, TXEMA ( SONDIKA )
45- 0:00:00 BELATEGI, ASIER ( EIBAR ) Erretiratua

 Egoarbitza ( 751 m )

 Ibai Makazaga Galdaramiñon
( Argazkia: Ioritz-Felix Beitia )

 Ander Garitagoitia Galdaramiñon
( Argazkia: Ioritz-Felix Beitia )

 Igor Fernandez Galdaramiñon
( Argazkia: Ioritz-Felix Beitia )

 Alazne Irureta Galdaramiñon
( Argazkia: Ioritz-Felix Beitia )

 Bero Noya Galdaramiñon
( Argazkia: Ioritz-Felix Beitia )

Isidoro Estalayo Galdaramiñon
( Argazkia: Ioritz-Felix Beitia )

SAILKAPENA GALDARAMIÑO gailurrean ( 669 m ):

01- 24:08 MAKAZAGA ARISTI, IBAI ( ORIO )
02- 24:30 GARITAGOITIA, ANDER (Mallabia)
03- 24:38 BERRIZBEITIA, PEIO
04- 25:10 OLAIZOLA IZAGUIRRE, JULEN ( ERMUA )
05- 25:38 FERNANDEZ, IGOR ( EIBAR )
06- 25:43 ASTIGARRAGA SALAS, JON ( EIBAR )
07- 26:23 HERRAN, IKER ( ELGETA )
08- 26:30 TROCAOLA IBARLUCEA, IÑIGO ( EIBAR )
09- 27:08 ETXEBARRIA , OXEL ( ARRASATE )
10- 27:13 AGARRE, SERGIO
11- 27:16 OLIVEIRA CID, JUAN CARLOS (EIBAR)
12- 27:38 IRIONDO, ENEKO ( LOS CORRALES )
13- 28:28 UNANUE, IÑIGO ( EIBAR )
14- 29:13 GISASOLA, IÑIGO ( EIBAR )
15- 29:26 GONZALEZ, JUAN CARLOS ( GASTEIZ )
16- 29:38 GURUCETA RANERO, ENRIQUE ( EIBAR )
17- 29:40 GURUCETA RANERO, FRAN ( EIBAR )
18- 30:08 FERNÁNDEZ, JULIAN ( SORALUZE )
19- 30:18 TOTORIKA OLAIZOLA, MIKEL ( ERMUA )
20- 30:42 IRURETA, ALAZNE ( AIZARNAZABAL )
21- 30:54 OIARZABAL ZAMAKOLA, AITOR ( EIBAR )
22- 30:57 BELATEGI, ASIER ( EIBAR )
23- 31:08 COBOS PERALTO, FERNANDO ( BERGARA )
24- 31:12 LUIS CAMPAÑA, RAÚL ( SORALUZE )
25- 31:26 GASCON, IBAI
26- 31:36 SORALUCE ALSUA, GORKA ( EIBAR )
27- 31:48 ECHEBARRIA, MIKEL ( ARRASATE )
28- 32:07 OSA ANDIA, PATXI ( SORALUZE )    
29- 32:11 PINILLLA, DANI 
30- 32:49 CIALCETA ALBERDI, ENRIQUE ( EIBAR )
31- 32:22 TORRIENTES SANCHEZ, IKER ( ABADIÑO )
32- 32:27 HIDALGO, DAVID   
33- 33:02 AZPIAZU TELLERIA, RIKARDO ( EIBAR )
34- 33:34 AZKUE IRURETAGOIENA, LIDE ( ZARAUTZ )
35- 33:34 NOYA , BERONIKA ( MARKINA)
36- 33:59 LARRAÑAGA IRAZOLA, IBON ( EIBAR )
37- 34:02 MALAGA CARRIL, ADOLFO ( EIBAR )
38- 34:20 IGARZA IBARZABAL, OSKAR ( EIBAR )
39- 34:21 URAIN SANCHEZ , ENEKO
40- 34:33 ESTALAYO BARRIUSO, ISIDORO ( ERMUA )
41- 35:51 CARMONA EGUIDAZU, ARKAITZ (Mallabia)
42- 35:57 CARMONA EGUIDAZU, ANDER ( DURANGO )
43- 38:28 LEJARDI, JON MIKEL ( EIBAR )
44- 40:28 FERRO PEREZ, TXEMA ( SONDIKA )
45- 40:31 BILBAO, GAIZKA ( EIBAR )



 Aizkorriko gailurreria ( 1551m )

SAILKAPENA AZKONABITZA gailurrean ( 726 m ):

01- 41:56 Ibai Makazaga
02- 43:26 Ander Garitagoitia 
03- 43:38 Peio Berrizbeitia 
04- 44:02 Julen Olaizola 
05- 45:25 Ion Astigarraga
06- 46:17 Igor Fernandez
07- 46:42 Iñigo Trokaola
08- 47:12 Iker Herran
09- 47:40 Oxel Etxebarria
10- 47:40 Juan Carlos Oliveira
11- 47:40 Sergio Agirre
12- 48:10 Eneko Iriondo
13- 48:55 Iñigo Unanue
14- 51:25 Enrique Guruzeta
15- 51:25 Fran Guruzeta
16- 52:06 Iñigo Gisasola
17- 52:25 Juan Carlos Gonzalez
18- 52:48 Julian Fernandez
19- 53:17 Mikel Totorika
20- 53:37 Fernandez Cobos
21- 53:37 Asier Belategi
22- 53:50 Alazne Irureta
23- 54:22 Aitor Oiarzabal
24- 54:35 Raul Luis Canpanas
25- 54:42 Gorka Soraluze
26- 54:44 Mikel Etxebarria
27- 55:01 Ibai Rascón
28- 55:06 Iker Torrientes
29- 55:32 Dani Pinilla
30- 56:25 Patxi Osa
31- 57:27 David Hidalgo
32- 57:37 Lide Azkue
33- 58:01 Rikardo Azpiazu
34- 58:19 Enrique Cialceta
35- 58:19 Adolfo Málaga
36- 58:27 Bero Noya
37- 58:53 Ibon Larrañaga
38- 59:06 Isidoro Estalayo
39- 59:30 Eneko Urain
40- 59:55  Oskar Igarza
41- 1:03:15 Arkaitz Carmona
42- 1:03:15 Ander Carmona
43- 1:08:50 Ion Mikel Lejardi
44- 1:09:30 Gaizka Bilbao
45- 1:11:02 Txema Ferro

Hurrengo argazkiak Periko Iriondo lagunak ateratakoak dira.
Mila esker Periko!

 Anboto ( 1301m )

Lehen parte hartzaileak Azkonabitzara ( 726m ) iristen.



 Ibai Makazaga


 Ibai Makazaga


 Ander Garitagoitia



 Peio Berrizbeitia


 Julen Olaizola




 Ion Astigarraga



 Igor Fernandez



 Iñigo Trokaola



 Iker Herran




 Oxel Etxeberria, Juan Carlos Oliveira eta Sergio Agarre.

 Oxel Etxeberria



 Eneko Iriondo


 Iñigo Unanue


 Enrike eta Fran Guruzeta

 Enrike Guruzeta


 Enrike Guruzeta

 Fran Guruzeta



 Iñigo Gisasola


 Juan Carlos Gonzalez



 Julian Fernandez




 Mikel Totorika




Fernando Cobos eta Asier Belategi


 Alazne Irureta

 Aitor Oiarzabal



 Raul LuisCampaña

 Gorka Soraluze

 Mikel Etxebarria

 Ibai Rascón


 Iker Torriente


Dani Pinilla


 Patxi Osa

 Patxi Osa



 David Hidalgo



 Lide Azkue

 Lide Azkue



 Ricardo Azpiazu


 Enrique Cialceta

 Enrique Cialceta eta Adolfo Málaga

 Vero Noya


 Ibon Larrañaga



 Isidoro Estalayo



 Eneko Urain

 Oscar Igarza


 Aneder eta Arkaitz Carmona


 Ander eta Arkaitz Carmona


Dani Pinilla
Azkonabitzatik 2. pasaeran!



 Jon Mikel Lejardi




 Gaizka Bilbao






Txema Ferro