2014/06/28

Skyrunning World Championships 2014 Chamonix-Mont Blanc: Euskal selekzioa bikain! KmB: Maite Maiora 5., Aritz Egea 8.; Maratoia: Maite Maiora 6., Aritz Egea 7.cUltra: Uxue Fraile 8., Javi Dominguez 11.


http://vimeo.com/76629224 
  The 2014 Skyrunning Word Championships

Aritz, Iñigo, Javi eta Maite ( FOTOIOSU )

Chamonix-en ospatu berri den mendi lasteketen munduko txapelketako euskaldunen
emaitza batzuk ( argazkiak (c) FOTOIOSU eta Ian Corless. ) :

Guztira 3 froga izan dira:


KmV ( 3,8km / 1000mD+ ):
Neskak (KmB):
Maite, Antonela, Christel, Stevie eta Laura
KmB nesken podiuma:

Neskak ( KmB ):
  1. Laura Orgué (Salomon) – 41:29
  2. Stevie Kremer (Salomon) – 41:37
  3. Christel Dewalle – 41:50
  4. Antonella Confortola – 43:17
  5. Maite Maiora (La Sportiva) – 43:31
  6. Kasie Enman (Salomon) – 43:52
  7. Stephanie Jimenez (Salomon) – 43:55
  8. Francesca Rossi (La Sportiva) – 45:13
  9. Therese Sjursen – 45:15
  10. Axelle Mollaret – 45:34
Maite Maiora ( FOTOIOSU )

Laura eta Maite ( FOTOIOSU )


Mutilak (KmB):
Toru, Saul Antonio, Urban, Bernard eta Kilian Jornet
KmB mutilen podiuma:

Kilian Jornet

Kilian Jornet ( FOTOIOSU )


Mutilak ( KmB):
  1. Kilian Jornet (Salomon) – 34:18 ( world record )
  2. Bernard Dematteis (Agisko) – 34:36
  3. Urban Zemmer (La Sportiva) – 34:37
  4. Saul Padua (Colombia) – 35:01
  5. Toru Miyahara (La Sportiva) – 35:57
  6. Thorbjorn Ludvigsen (Salomon) – 36:17
  7. Travis Macy (Hoka One One) – 36:29
  8. Aritz Egea – 36:32
  9. Alexy Sevennec-Verdier (Scott) – 36:36
  10. Pascal Egli (Salewa) – 36:53
8. Aritz Egea: ( FOTOIOSU )

26. Iñigo Lariz: ( FOTOIOSU )


The Mont-Blanc Marathon ( 42 km / 2500mD+ ):
 Neskak (Marathon):
 1. Elisa Desco (Scott) – 3:53:33
  2. Megan Kimmel (ASICS) – 3:54:51
  3. Stevie Kremer (Salomon) – 3:55:36
  4. Kasie Enman (Salomon) – 4:03:14
5. Azara Garcia – 4:05:41
  6. Maite Maiora (La Sportiva) – 4:08:41
  7.  Anne-Lise Rousset (Race Land) – 4:09:39
 8.   Hiske Weissmann – 4:11:49
 9. Nuria Dominguez – 4:13:21
10. Laia Andreu – 4:18:29

 Mutilak (Marathon):
1. Kilian Jornet (Salomon) – 3:23:39
 2. Michel Lanne (Salomon) – 3:25:50
 3. Thomas Owens (Salomon) – 3:26:20
 4. Marc Lauenstein (Mountain Performance/D-Team) – 3:26:30
 5. Manuel Merillas (Mammut) – 3:27:50
  6. Eirik Haugsnes (Inov-8) – 3:28:07
7. Aritz Egea – 3:30:17
8. Marcin Świerc (Salomon) – 3:31:40
 9. Florian Reichert (Arc’teryx) – 3:37:54
10. Greg Vollet (Salomon) – 3:39:17

Ultra ( 80 km / 6000mD+):
  Neskak (Ultra-80km): 
 
Maud, Anna, Emilie eta Magdalena

 Ultrako ( 80 km ) nesken podiuma:

1. Emelie Forsberg:
  1. Emelie Forsberg (Salomon) – 12:38:49
  2. Anna Frost (Salomon) – 12:46:52
  3. Magdalena Łączak (Salomon) – 12:58:51
  4. Maud Gobert (adidas) – 13:16:11
  5. Caroline Chaverot (Hoka One One/CABB) – 13:28:52
  6. Federica Boifava (Italy) – 13:34:23
  7. Uxue Fraile (Vibram) – 13:40:01
  8. Fernanda Maciel (The North Face) – 14:03:54
  9. Li Dong – 14:11:20
  10. Juliette Blanchet – 14:20:50

8. Uxue Frail: 13h40' ( FOTOIOSU )


Emilie eta Kilian, Emiliek ultra irabazi zuen eta Kilianek KmB.
Argazkian Kilian Emilie animatzen!

 Mutilak (Ultra-80km):

Clément, Francois, Luis Alberto, Ben eta Philipp
 Ultrako ( 80 km ) gizonen podiuma

Luis Alberto Hernando

Mutilak ( Ultra-80km ):
  1. Luis Alberto Hernando (adidas) – 10:25:52
  2. François D’Haene (Salomon) – 10:29:33
  3. Ben Duffus – 10:52:33
  4. Clement Petitjean (ASICS) – 10:57:04
  5. Philipp Reiter (Salomon) – 11:09:36
  6. Blake Hose (Salomon) – 11:14:26
  7. Aurelien Dunand-Pallaz (adidas) – 11:31:05
  8. Mike Wolfe (The North Face) – 11:31:20
  9. Caine Warburton – 11:31:32
  10. Sverre Slethaug – 11:43:57
11. Jabi Dominguez:11:
(...)
Oskar Gisasola
Aitor Zabala
Iosu 

No hay comentarios:

Publicar un comentario