2017/07/08

Ehunmilak 2017ko txapeldunak: EHM: Silvia Trigueros eta Javi Dominguez / G2H: Aitziber Osinalde eta Daniel Aguirre / MMM: Ester Casajuana eta Bartosz Gorczyca


Bideoan Irukurutzetako eta Sargoateko pasaerak agertzen dira.
Irukurutzetan Satoru Tachishita japoniar kazetariarekin,
Kenichi Yamamotoren jarraipena egiten,
eta Sargoateko anoan Iker Ezamaren trikiti doinuekin disfrutatzen.


EMH ( 168 km / 11000 mD+ / 48:00 max. )

2017 Sailkapena / mutilak:
01- 22:22:03 DOMINGUEZ LEDO, JAVI       
02- 23:14:38 AIZPURU LARRAÑAGA, JON
03- 23:53:45 ARTIGUE RODRIGUEZ, FELIPE
04- 24:19:06 PACHECO, RUI   
05- 24:26:23 ZALDUNBIDE LEGARRA, ERLANTZ
06- 24:49:47 JIMENEZ AMILBURU, JONATHAN
07- 24:49:48 DORRONSORO GARMENDIA, UNAI   
08- 26:42:24 SEQUEIRA, RUI   
09- 26:47:56 ADRIAN GOIKOETXEA, AITOR
10- 27:24:39 ANDUEZA ZABALETA, JOSU   
11- 28:11:27 ARISTU MANCHO, RUBEN
12- 28:11:28 GARDE RUIZ DE LAS HERAS, ENEKO   
13- 28:11:30 VALLEJO DELCAN, UNAI   
14- 28:30:37 LASARTE HERNÁNDEZ, MIKEL   
15- 28:31:48 GARMENDIA ELORZA, AITOR   
16- 28:41:31 NOVOA RODRÍGUEZ, GONZALO   
17- 28:45:17 TRIGUEROS GARROTE, SILVIA AINHOA       
18- 29:02:04 ALVAREZ HINOJAL, FERNANDO   
19- 29:26:54 RIQUELME FERNANDEZ, XISCO   
20- 29:28:27 BOGNER, GUILLAUME       
21- 29:48:25 ARBIZU ANDUEZA, PATXI   
22- 29:51:08 MUÑOZ ETXEBARRIA, MANU
23- 29:53:16 URRUTIA INUNCIAGA, AITOR   
24- 29:53:19 MENDIZABAL AGIRREZABALA, AITOR
25- 29:55:08 CALVILLO ARTEAGA, ELENA
26- 29:55:08 AGIRRE MUJIKA, KOLDO 
27- 30:04:14 ESCUREDO ETXEBARRIA, ZENDOA     
28- 30:04:14 ITURRIAGAETXEBARRIA ALTUNA, ARKAITZ  
29- 30:04:14 SAINZ OLMOS, ENEKO     
30- 30:11:42 CERDEIRA, FREDERICO     
31- 30:23:39 ARANA AREXOLALEIBA, AITOR
(...)   
80- 36:18:36 ECHANOVE FRANCO, ALFONSO ( EHM edizio guztietan finisher )
212- 47:28:08 CICHECKI, JAKUB
213- 47:51:26 SOARES, ANTÓNIO
214- 47:51:33 CASTRO OUTEDA, SANTIAGO
  
EMH 2017 Sailkapena / neskak:
01- 28:45:17 TRIGUEROS GARROTE, SILVIA AINHOA
02- 29:55:08 CALVILLO ARTEAGA, ELENA
03- 32:43:46 URKIZU MENDIOLA, JONE 
04- 35:13:45 HERNÁNDEZ PEREIRA, ESTHER
05- 36:06:56 LIZARRALDE DE LA FUENTE, EVA
06- 37:33:10 OCHOA DE ALDA ZUDAIRE, AMAIA
06- 40:17:41 CCORAHUA HUALLPA, MARTHA
07- 41:29:16 HERRERA PUA, NOELIA   
08- 45:11:39 CONCEIÇÃO, JÚLIA
08- 45:11:58 DE LA FUENTE HILARIO, MIREN ARANTXA   
09- 45:32:39 BAHON GENOVES, VANESSA


Goierriko 2 Haundiak ( 88 km / 6000 mD+ / 22:00 max. ) 

G2H 2017 Sailkapena / mutilak:
01- 10:17:12 AGUIRRE ARDANAZ, DANIEL   
02- 10:38:48 ETXEBERRIA URBIETA, MIKEL   
03- 10:54:53 DE LA HORRA IRASTORZA, GORKA
04- 10:59:52 ZULAIKA ARAKISTAIN, ANDER   
05- 11:04:57 MENDIZABAL LULUAGA, ADUR   
06- 11:07:26 MUGIKA LETAMENDIA, XABIER   
07- 11:08:32 LETE BIAIN, XABI       
08- 11:19:50 MATAS BAÑOS, ADRIÀ       
09- 11:45:33 SANCHEZ RIOS, IÑAKI       
10- 11:53:09 GOMEZ IRIBERRI, ALEJANDRO   
11- 11:53:10 PUENTE PELAYO, DIEGO   
12- 11:53:44 ZURUTUZA LOPETEGI, IKER   
13- 12:00:55 GARAIALDE, BEÑAT       
14- 12:02:42 ARAKAMA LAPLACE, ASIER   
15- 12:16:29 ALBIZUA URIARTE, AXIER   
16- 12:22:27 PINILLOS RODRIGUEZ, GUILLERMO
17- 12:29:27 LEON LOPEZ, IGNACIO      
18- 12:32:39 LÓPEZ ZUHEROS, RUBÉN  
19- 12:36:05 MARTIN MARTIN, DAVID   
20- 12:39:49 UZIN GARMENDIA, XABIER   
21- 12:41:03 BABUGLIA MARTÍN, ALVARO   
22- 12:43:40 SANCHEZ AGUILAR, TXEMARI   
23- 12:43:57 EGIGUREN ITURRALDE, JOKIN   
24- 12:45:19 ELUSTONDO AGIRREGOMEZKORTA, JOSEBA
25- 12:45:57 PRIETO ALONSO, XABIER

G2H 2017 Sailkapena / neskak:
01- 13:02:28 OSINALDE GALDOS, AITZIBER      
02- 13:16:51 GRAJERA JORBA, MÓNICA      
03- 13:54:58 MUJIKA ERRASTI, MAYI  
04- 14:16:47 MORETTI, LUCIANA  
05- 14:56:07 PEREZ REGUERA, OIHANE  
06- 15:02:12 REYES UNANUA, SONIA  
07- 15:31:06 PÉREZ SÁNCHEZ, SARA  
08- 16:01:26 ZAPICO IGLESIAS, MARIA AMPARO  
09- 16:15:12 VAQUERIZA ECHEVERRIA, BEGOÑA  
10- 16:20:37 JAUREGUI ZABALA, ESTITXU  
11- 16:34:44 IRAZU LEGORBURU, ARAITZ      
12- 17:13:24 MENOYO MENDIVIL, MARÍA      
13- 17:13:43 URDANGARIN AGIRRE, MAIDER  
14- 17:45:40 ALMAZAN LOPEZ, ARANCHA  
15- 17:50:30 ALBERDI AZPIAZU, GORETTI  
16- 18:46:59 SANCHIS PUERTO, CRISTINA  
17- 19:08:14 BARANDIARAN VELEZ DE MENDIZABAL, AMAIA  
18- 19:13:55 ALBIZU GOIKOETXEA, AINARA  
19- 20:18:39 ARRIZABALAGA, AINARA  
20- 20:45:08 ARBIZU ASEGINOLATZA, IZARO  
21- 20:57:29 FABO ANDRES, NADIA      
22- 21:17:56 CORDERO CABIDO, MARTA
23- 21:35:35 DE LEON GONZALEZ, YOLANDA
24- 21:35:36 GUTIERREZ, OLGA
25- 21:35:37 AIZPURUA URKOLA, MARIJO
26- 21:52:16 CRESPO HIDALGO, BEGOÑA


Mari Muru Mendi marathon ( 42,195 km / 2300 mD + / 8:00 max. ) 

MMM 2017 mutilak:
01- 3:39:19 GORCZYCA, BARTOSZ   
02- 3:40:44 BAUTISTA SUREDA, ALEIX
03- 3:41:56 HERNÁNDEZ MOYA, RUBEN   
04- 3:45:21 VALDIVIELSO MAIZ, JUAN KARLOS
05- 3:48:41 VALDIVIELSO ZUECO, URKO
06- 3:49:22 CATALAN PRIMO, IÑAKI   
07- 3:56:30 ALTADILL OLABERRIA, MIKEL   
08- 3:59:52 UGARTEMENDIA ARBELEGI, ELORRI
09- 4:01:51 ASTIGARRAGA PAGOAGA, XABIER
10- 4:03:49 DIAZ DE GARAYO, ISMAEL   
11- 4:04:23 ZABALO LAPITZONDO, AITOR   
12- 4:12:36 GUEREÑU ZUDAIRE, BORJA
13- 4:13:37 EMBIL CHUECA, MIKEL   

MMM 2017 neskak:
01- 4:27:22 CASAJUANA REYES, ESTER       
02- 4:38:51 ARRATIBEL ELIZEGI, OIHANA   
03- 4:43:05 IGLESIAS INSAUSTI, AMAIUR   
04- 4:43:56 CASTELLS SANCHIS, EVA   
05- 5:04:28 ANTON LENNO, MAITE       
06- 5:09:33 RUIZ SÁNCHEZ, INGRID   
07- 5:26:48 URSUA ELIZAZU, ELIXABETE   
08- 5:27:32 MARTOS ARRIBAS, MARIBEL   
09- 5:28:16 MARTÍN -FORERO MARÍN, SARA   
10- 5:34:50 ORTEGA JIMENEZ, ANA    11   
11- 5:36:07 SIERRA MENDOZA, NAGORE   
12- 5:36:08 LASA ARAMBURU, JAIONE   
13- 5:41:16 ZAPIRAIN, GARBIÑE       
14- 5:43:13 EZPELETA ITURBE, LEIRE   


Echanovetarrak; Richar eta Alfonso.
Semeak aitaren pausoak jarraitzen dihardu,
ez direa makalak!

Alfonso Echanove parte hartzaile bakarra da 
Ehunmilakeko 8 edizioak bukatu dituena:

EHM I. 2010: 36:32:11 ( 28 )
EHM II. 2011: 32:54:16 ( 11 )
EHM III. 2012: 36:07:21 ( 36 )
EHM IV. 2013: 37:41:00 ( 66 )
EHM V. 2014: 35:25:26 ( 58 )
EHM VI. 2015: 38:58:40 ( 80 )
EHM VII. 2016. 38:18:10 ( 81 )
EHM VIII. 2017: 36:18:36 ( 80 )





Ehunmilak 2017 / Denbora mugak / barreras horarias
Zumarraga  km 20  4h25’ / 22h25:00 ( ostirala / viernes )
Azpeitia      km  53  13h45’ / 07:45 ( larunbata / sábado )
Tolosa          km  77  20h00’ / 14:00 ( larunbata / sábado )          
Amezketa    km  96  24h00’ / 18:00 ( larunbata / sábado )    
Txindoki     km 103  26h50’ / 20:50 ( larunbata / sábado )       
Lizarrusti   km 115  30h50’ / 00:50 ( larunbata / sábado )
Etzegarate  km 130  34h50’ / 04:50 ( igandea / domingo )
San Adrian km 139  38h00’ / 08:00 ( igandea / domingo )
Oazurtza     km 148  42h00’ / 14:00 ( igandea / domingo )         
Beasain        km 168 4 8h00’ / 18:00 ( igandea / domingo )

No hay comentarios:

Publicar un comentario